Kwasy Siarkowy 98% czda 1l TYLKO FIRMY PREKURSOR MATERIAŁÓW WYBUCHOWYCH

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość L

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.28571
Kod produktu: 2C2E-4499F

Opis

Kwas siarkowy o czystości min. 97% 

CAS: 7664-93-9

Cena dotyczy 1l.

Z dniem 1.02.2021 obowiązywać zaczęły zaostrzone przepisy dotyczące prekursorów materiałów wybuchowych. Na liście substancji podlegających ograniczeniom znalazł się m.in. kwas siarkowy i azotan amonu.

Wprowadzono dodatkowo konieczność uzyskania deklaracji zastosowania dla podmiotów gospodarczych i użytkowników zawodowych, w celu wykluczenia zastosowania prekursora do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą/zawodową.

Przepisy zostały przyjęte w związku z zagrożeniem wytwarzania przez przeciętnych użytkowników materiałów wybuchowych domowymi sposobami i mają na celu organicznie możliwości ich posiadania oraz nabycia przez przeciętnych użytkowników. Przeciętny użytkownik to, według rozporządzenia, osoba fizyczna lub prawna działająca w celach niezwiązanych z działalnością handlową, gospodarcza lub zawodową.

Zostały jednakże ustanowione stężenia graniczne, poniżej których również przeciętny użytkownik może zakupić substancję podlegającą ograniczeniu. Oczekuje się na wprowadzenie przepisów krajowych, które zezwolą przeciętnym użytkownikom na zakup prekursorów po wcześniejszym uzyskaniu zezwolenia – dotyczyć to będzie jednakże jedynie stężeń maksymalnie określonych w kolumnie 3 tabeli nr 1.Zakup substancji podlegającym ograniczeniom możliwy jest jedynie do celów związanych z działalnością handlową, gospodarczą lub zawodową, w tym działalnością leśną, sadowniczą i rolniczą prowadzoną w niepełnym lub pełnym wymiarze czasu, niezależnie od wielkości gruntów, na których działalność jest prowadzone. Dla podmiotów posiadających uzasadnione zapotrzebowanie na dany prekursor.

W przypadku podejrzenia, że prekursory materiałów wybuchowych wyszczególnione w Tabeli nr 2 mogą zostać wykorzystane do nielegalnego wytwarzania materiałów wybuchowych, jak również przypadki ich zaginięcia oraz kradzieży zgłaszane są do krajowego punktu kontaktowego ds. prekursorów materiałów wybuchowych.

Zakup prekursorów materiałów wybuchowych dla firm produkcyjnych, uczelni, instytucji oraz pozostałych użytkowników zawodowych wiąże się zatem od 1 lutego z koniecznością wypełnienia dodatkowej deklaracji. W przypadku zakupów cyklicznych możliwe jest złożenie deklaracji rocznej, co przyśpieszy realizację kolejnych zamówień.

W przypadku wątpliwości dotyczących zakupu prekursorów prosimy o kontakt.

Pełny tekst rozporządzenia:
ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2019/1148 z dnia 20 czerwca 2019 r.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl